Šių dienų mada turi gana mažai taisyklių – madinga viskas, kas patinka, yra originalu ir nevaržo laisvės. Tačiau plaukų mados turi tam tikrus rėmus – spalva, kirpimai, ilgis gali skirtis, tačiau plaukai turi atrodyti sveikai. Laimei, 90-ųjų mados su šukuosenomis, kurias greičiausiai reikdavo ne šukuoti, o tiesiog kirpti, praeityje ir vargu ar sugrįš. Plaukų priežiūra – savaime suprantama šiandieninio gyvenimo dalis ir tik nedaugelis tiesiog plauna plaukus šampūnu nenaudojant kondicionierių, kaukių, aliejų, purškiklių ir viso kito sunkiojo arsenalo. 

Plaukai bene geriausiai parodo, kaip žmogus rūpinasi savimi, švara, savo organizmo būkle. Todėl madingiausi hipsteriai atrodo tarsi gyvenantys miške, tačiau jų plaukai – nepriekaištingi. Ką daryti sausų, garbanotų ir dažytų plaukų savininkėms – aišku. Maitinti, drėkinti, tausoti – tokios užduotys sukasi sausų plaukų turėtojų galvose. Tačiau jei plaukai sveiki, tiesūs, bet prigludę? 

Normalios būklės, tiesūs plaukai yra daug sunkesni nei sausi ar pažeisti. Tokių plaukų priežiūra nereikalauja ypatingo dėmesio – užtenka laikytis rutinos ir retsykiais naudoti kaukes. Žinoma, negalima pamiršti apsaugos nuo karščio ir saulės. Tačiau kaip suteikti plaukams daugiau apimties? 

Normaliems plaukams skirtas plaukų priežiūros priemonės gali suteikti plaukams daugiau apimties. Todėl renkantis šampūną ir kondicionierių verta skaityti informacinius lapelius, kuriuose paprastai nurodoma ar plaukų priemonės prideda apimties. Sausiems plaukams skirtos priemonės paprastai plaukus glotnina ir šiek tiek tiesina, todėl būtina atsižvelgti į savo plaukų tipą ir būklę. Jei plaukai yra sausi, tačiau vis vien prigludę, greičiausiai pirmiausia verta atstatyti jų drėgmės balansą ir pasirūpinti maitinimu, o tik po to galvoti, kaip suteikti daugiau apimties. 

Bene geriausiai žinomas plaukų apimties didinimo triukas – plaukų džiovinimas palenkus galvą. Taip plaukai džiovinami atkeliant juos nuo šaknų ir jų apimtis iš tiesų vizualiai padidėja. Beje, džiovinant plaukus verta pasinaudoti ir dar vienu triuku – šalto oro srove. Visi naujesni džiovintuvai turi šalto oro srovės funkciją. Baigus džiovinti plaukus karšto oro stove verta “užtvirtinti šukuoseną” šaltu oru. Taip uždaromi plaukų žvyneliai ir plaukai ilgiau išlieka tokios formos kaip ką tik išdžiovinti. Ši taisyklė galioja ir plaunant plaukus – negalima naudoti itin karšto vandens, plaukus plauti su šiltu vandeniu, o plovimo pabaigoje perskalauti juos vėsesniu vandeniu. Taip jie taps puresni ir mažiau prigludę. 

Rūpinkitės savo plaukais, bei apžiūrėkite mūsų rekomenduojamą plaukų apimtį didinantį šampūną: