Metų laikų kaita, nevisavertė mityba, dehidratacija, kondicionieriai ir šildytuvai patalpose – visa tai tikrai nedžiugina mūsų plaukų. Sausi plaukai – dažna problema, su kuria susiduria ne tik tos, kurios skiria jiems mažai dėmesio, bet ir tos, kurios tikrai domisi plaukų priežiūra. 

Plaukų išsausėjimą gali sukelti daugybė faktorių. Būtina paminėti, jog kiekvienas žmogus turi įgimtą plaukų struktūrą, kuri nulemta genetikos. Todėl yra moterų, kurios galvą gali išsiplauti bet kokiu šampūnu, išsidžiovinti plaukus fenu ir atrodyti tarsi nužengusios nuo žurnalo viršelio. Tuo tarpu kitos investuoja pirkdamos profesionalias plaukų priežiūros priemones, kurių turi dešimtis ir kiekvienas galvos plovimas tampa tikru ritualu. 

Žinoma, genetika – tikrai ne viskas. Daug dažnesnė plaukų išsausėjimo priežastys slypi mūsų kasdienybėje. Bene didžiausias gražių plaukų priešas – fenas ir plaukų tiesintuvas. Tos, kurios dažnai naudoja tiesintuvą įsisuka į užburtą ratą – plaukai pučiasi ir banguojasi, norisi juos ištiesinti, o tiesinimo metu jie dar labiau pažeidžiami, todėl dar labiau pučiasi ir banguojasi. Todėl tiesintuvas turėtų gulėti giliausiame stalčiuje ir iš jo ištrūkti tik švenčių ir ypatingų progų metu. Be plaukų džiovintuvo vargu ar pavyks išsiversti, todėl verta investuoti į profesionalų džiovintuvą, kuris tarnaus ne vienerius metus. 

Tačiau kas vyksta iki plaukų džiovinimo? Pirma ir pagrindinė klaida, kurią daro dauguma moterų, yra neteisingas plaukų priemonių pasirinkimas. Būtent tinkamos plaukų priemonės yra pirmas ir bene lengviausiai žengiamas žingsnis sveikesnių plaukų link. Visuomet skaitykite, kokio tipo plaukams yra skirta priemonė. Formulė paprasta – sausų plaukų savininkės renkasi priemones sausiems plaukams, riebių plaukų savininkės – riebiems, dažytų – dažytiems. Jei priemonė yra skirta visų tipų plaukams, jos verta vengti – tas, kas daro viską, greičiausiai nedaro nieko. 

Tačiau verta atkreipti dėmesį, ar visi plaukai yra sausi. Gana dažnai pasitaiko, jog plaukų šaknys yra iš tiesų riebios ir linkusios riebaluotis, o galai – sausi. Tokiu atveju rinkitės šampūną normaliems ar riebiems plaukams, o kondicionierių ir kaukes – sausiems. Šampūną visuomet naudojame tik prie šaknų ir niekada nenaudojame jo visam plaukų ilgiui. Kondicionierių ir kaukių netepame ant šaknų, nes jos pradės riebėti. Plaunant galvą plaukus glostome, o ne veliame. Sausi plaukai yra linkę veltis, o šlapi tampa daug pažeidžiamesni. Nepamirškite, jog po visų plaukų kaukių plaukams reikalingas ir kondicionierius, kuris uždaro plauko žvynelį! 

Geriausias sausų plaukų draugas – aliejus. Aliejukai tepami ant sausų plaukų, nes šlapias plaukas paprasčiausiai išstumia aliejų. Na ir auksinė sausų plaukų priežiūros taisyklė – purškiamas kondicionierius. Jis padeda apsaugoti plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio – saulės, vėjo, drėgmės, šalčio, karšto oro. 

Rūpinkitės savo plaukais, bei apžiūrėkite mūsų prekių asortimentą sausiems plaukams: